Maidanua.org
maidanua.org/ -- Сайт Майдан – це не сторінка ЄвроМайдану.
Maidanua.org | |
Файл:МайданЮАорг лого 01.png | |
Українська назва | Майдан |
---|---|
Пора | 2000-донині |
Тип | Інформаційний сайт |
Рушій | - |
Домени | Maidanua.org |
Примітки | news@maidanua.org |
- Ось що пишуть автори про власний сайт
- Ми були до нього і будемо після.
- Ми не лише Майдан, а Майдан – не лише ми.
Сайт Майдан був створений 20 грудня 2000-го року, ми пережили Україну Без Кучми, Помаранчеву Революцію, Податковий Майдан, Мовний Майдан, ми є учасниками #Євромайдану і далі теж нікуди не подінемося.
Нас багато разів вважали сайтом першого Майдану який був Помарачевим. А ми просто скромно зізнавалися, що маємо дар пророцтва :) і передбачили Майдани ще у 2000-му.
2012-го року ми офіційно зареєстрували громадську організацію Інформаційний центр “Майдан-Моніторинг”.
Коли ми обрали собі назву “Майдан-Моніторинг” ми теж нічого поганого на думці не мали. Але при видачі свідоцтва про реєстрацію нас пророчо запитали: “Це що, ви Майдани моніторите?”
Ну, як вже назвалися – то доведеться. Так, ми беремося за моніторинг усіляких справжніх та фейкових, формалізованих та неформальних Майданів сущих, де б вони не були. Бо ж моніторинг – це спосіб об’єктивно оцінити, що насправді відбувається. На тому й стоїмо.
Як виник сайт Майдан[ред. | ред. код]
«УКРАЇ́НА БЕЗ КУ́ЧМИ» – кампанія народних протестів в Україні в 2000–01 організована громадянськими активістами та політичною опозицією, спрямована на відставку президента Л. Кучми.
О.Мороз і Ю.Луценко оприлюднюють “плівки Мельниченко”
28.11.2000 лідер фракції СПУ у Верховній Раді О. Мороз оприлюднив так звані «плівки Мельниченка» – матеріали, що компрометували Л. Кучму як державного діяча та свідчили на користь версії про його причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (див. Справа Гонгадзе). Зміст оприлюднених О. Морозом плівок викликає громадське обурення і спричиняє «касетний скандал».
Перша акція протесту відбулася 15.12.2000. На акцію, в якій взяли участь 24 українські партії та громадські організації (СПУ, УНП «Собор», УРП, ПРП, УНА-УНСО, УКСМ, Всеукраїнська партія трудящих та ін.), замість прогнозованих кількох десятків, вийшло понад 500 активістів з гаслом «Хочемо правди». Учасники вимагали відставки президента та керівників МВС і СБУ, а також проведення незалежної експертизи у справі зникнення Г. Гонгадзе. Радіо, телебачення та газети висвітлювали акцію як маргінальне явище. Найбільш оперативно інформацію з наметового містечка продовжували передавати сайт «Українська Правда» та українська редакція радіо «Свобода».
17 грудня на сайті пам’яті Г. Гонгадзе з’являється заклик «ВСІМ! ВСІМ! ВСІМ!», який учасники акції розсилали електронні адреси, а також на факси ЗМІ. До акції долучилися нові активісти – переважно учасники протестів 1990-х рр. Сайт пам’яті Г. Гонгадзе став недоступним на кілька днів. Періодично ставали недоступними й інші сайти, що висвітлювали акцію протесту. Активісти наважились на створення власного інформаційного ресурсу.
20.12.2000 в мережі з’явився офіційний сайт акції «Майдан». Новий ресурс став джерелом інформації про акцію, а також виконував функцію координації та комунікації активістів по всій тер. України і закордоном. Учасники спільноти на волонтерських засадах повідомляли про події, пов’язані з акціями протесту у своїх містах, а також перекладали новини акції протесту англ. мовою.
Завдяки підтримці діаспори, пікети на підтримку УБК в перші тижні акції проходили також у Німеччині та США.
21.12.2000 деякі українські ЗМІ опублікували лист-звернення до Президента України з вимогою відставки силових міністрів та до ВРУ з вимогою відставки Генерального прокурора М. Потебенька, оприлюднену від імені Громад. к-ту опору «За правду!».
27 грудня акцію «Україна без Кучми» під приводом реконструкції Майдану Незалежності було тимчасово згорнуто. Учасників попросили прибрати намети і залишити площу.
Акції протесту відновились 14.01.2001, коли активісти поставили свої намети вздовж Хрещатика – від Майдану Незалежності до Бессарабської площі.
Хто ми такі?[ред. | ред. код]
Громадська організація ІЦ “Майдан Моніторинг”
Про що нам не писати[ред. | ред. код]
Ми не платимо за публікації! Не присилайте нам ваші матеріали, якщо ви хочете гонорар. Майдан – повністю волонтерський ресурс, ніхто не отримує грошей за публікації!
Про що нам писати[ред. | ред. код]
Ми оприлюднюємо тільки ті матеріали, які відповідають Інформаційній Політиці Майдану
Як нам писати[ред. | ред. код]
На Майдан щоденно приходять СОТНІ листів! В гарячі дні – тисячі.
Нагадуємо, що над Майданом працюють волонтери, будь ласка, полегшіть нам життя і не пишіть на всі адреси одразу. Оберіть ОДНУ адресу, яка вам потрібна і напишіть туди!
Будь ласка, ЗАВЖДИ вказуйте тему повідомлення (subject), яка прямо стосується змісту повідомлення. Неінформативні “Subject” типу “info”, “Re:”, “Важно”, “прес реліз” тощо розглядатися не будуть.
Дуже дякуємо за розуміння!
Увага! Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ, щоби ваші листи були оприлюднені, будь ласка, вказуйте це в листі. Ми можемо теоретично оприлюднити все, що нам надходить. Це відкритий ресурс.
Відповіді на листи не гарантуються. Все залежить від змісту. Найкращий засіб отримати відповідь і реакцію – це додати повідомлення на форум.
Куди нам писати[ред. | ред. код]
- Надсилайте Новини, анонси, статті – news@maidanua.org
- Моніторинг політичних прав і свобод – monitor@maidanua.org
- English language Maidan version – world@maidanua.org
Персональні контакти[ред. | ред. код]
- Наталка Зубар (Харків) – pani@maidanua.org (голова правління громадської організації ІЦ “Майдан Моніторинг”, яка підтримує Майдан)
- Володимир Ханас (Тернопіль) – khanas.volodymyr@gmail.com (виконавчий директор)
- Віктор Гарбар (Харків) – advocat@maidanua.org (системний адміністратор, голова Слобожанського осередку громадської організації ІЦ “Майдан Моніторинг)
- Marcin Zmudzki (USA) Director of International Relations, marcin [AT]zmudzki.net, +1 202 421 6172
- Paweł Trzciński (Warsaw, Poland) Director of Polish branch, trzcinski72[AT]gmail.com
- Людмила Ямщикова (Одеса) – lyamschikova@gmail.com (голова Південного осередку)
- Тетяна Кохановська (Київ) – kohanovska.t@gmail.com (голова Київського осередку)
- Зоя Красовська (Дніпропетровськ) – zoya.kras@gmail.com (голова Дніпровського осередку -Дніпропетровськ, Запоріжжя)
- Оксана Яцюк (Вінниця) – richka@ua.fm (голова Центрального осередку)
- Павло Гомонай (Ужгород) – pavlo.homonaj@gmail.com (голова Карпатського осередку)
- Наталя Ляшенко (Київ) – 7426465@gmail.com (головний редактор сайту “Майдан”)
- Олександр Шевченко (Харків) – drh.tenet@gmail.com (менеджер, монітор проектів)
- Анастасія Рачкован (Харків) – anastascia.rachkovan@gmail.com (PR менеджер)
- Віктор Пушкар (Київ) – pushkarua@gmail.com (науковий керівник в галузі суспільних наук)
- Інга Дуднік (Кіровоград) – teritoriy08@gmail.com (голова напрямку “Правозахист”)
- Данило Перцов (Київ) - pertsoff@gmail.com (голова напрямку “Культура”)
- Ганна Чуркіна (Харків) – hachu1275@gmail.com (голова напрямку “Просвіта дітей”)
- Оксана Середкіна (Харків) – xunmeya@gmail.com (голова напрямку “Просвіта дорослих”)
Як додати новину на Майдан[ред. | ред. код]
Увага!!! Сайт Майдан – повністю волонтерський ресурс. Ніхто не отримує грошей за публікації.
Ви можете запропонувати на Майдан свою новину. Це може бути Ваш коментар події, що відбулась, або анонс події, яка має відбутись у Вашому місті, або просто повідомлення, яке може бути цікавим для інших.
Ми оприлюднимо тільки те, що вкладається в Інформполітику Майдану.
Ваша новина буде поставлена в модераційну чергу і модератор отримає повідомлення електронною поштою про те, що Ви запропонували читачам Майдану щось важливе і цікаве. Не соромтесь своїх можливих орфоргафічних помилок – модератор їх виправить. Якщо Ваше повідомлення може викликати зацікавлення у всеукраїнської авдиторії Майдану, воно може з регіональної сторінки перейти і на головну.
Просимо уникати персональних образ у своїх текстах. Тексти з оборотами на зразок “Вітя – дебіл” і “Ганя – курва” не приймаються і ставитись у новини не будуть. Так само не приймається комерційна реклама, оголошення купівлі-продажу, матримоніяльні тощо.
Громадянські кореспонденти, які регулярно надсилають новини, до яких у модераторів немає зауважень, отримують право ставити регіональні новини самостійно.
Будуйте Майдан навколо себе! Не чекайте, що політики змінять Ваше життя – активно змінюйте його самі – разом з Майданом!
ПС. Ви завжди можете прислати нам новину поштою на news@maidan.org.ua
Посилання[ред. | ред. код]
- - www.facebook.com/maidanua -- Сторінка у Фейсбук
- twitter.com/sitemaidan -- Твіттер