Довідка:Експорт статей
Матеріал з УкрНет після Майдану
Експорт статей - особлива функція, за допомогою якої можна переносити статті з однієї Вікі в іншу у форматі єдиного ХМL-файлу.
Увага! Будь-який учасник має доступ до сторінки Спеціальна:Export і тому може зберігати частину статей Вікі на своєму власному комп'ютері. Однак тільки адміністратори можуть скористатися сторінкою Спеціальна:Import, щоб перемістити експортовані сторінки на свою Вікі.
Експорт статей крок за кроком[ред. код]
- Створення списку статей
- На сторінці Спеціальна:Export, у велике вікно потрібно додати назви статей, які Ви збираєтеся експортувати. Увага! Пишіть назви статей без подвійних квадратних лапок і в одному рядку повинно бути одне назва статті. Цей метод підходить для експортування невеликої кількості статей. Якщо потрібно експортувати багато статей, простіше скористатися категоріями. Введіть назву категорії у віконце «Додати сторінки з категорії:» та натисніть кнопку «Додати». Тоді у великому вікні з'являться всі статті з обраної Вами категорії.
- Не забудьте, що сторінки з інших просторів імен необхідно додавати з відповідним префіксом.
- Якщо статей дуже багато (більше 1000) або у сторінок дуже довгі історії правок, експортувати сторінки потрібно по частинах, так як імпортувати XML файли розміром більше 1.8Мб не можна.
- Історія сторінок
- Включення в експортовані сторінки їх історії правок бажано, щоб зберегти авторство статей, але не обов'язково. Якщо у Вас немає особливих причин переносити історію правок, зніміть прапорець в опції «Включати тільки поточну версію, без повної передісторії», і буде експортовано лише поточна версія сторінки, без передісторії.
- Шаблони
- Якщо Ви відмовитеся від експорту шаблонів разом зі сторінками, то при імпортуванні, замість шаблонів, Ви побачите Вікі-текст. Поставте прапорець в опції «Увімкнути шаблони», щоб експортувати сторінки разом з шаблонами або після імпортування Вам доведеться редагувати статті, видаляючи «залишки» шаблонів.
- Експорт
- Переконайтеся, що стоїть прапорець в опції «Запропонувати зберегти як файл»і натисніть кнопку «Експорт». Якщо Ви побачите повідомлення, що розмір файлу перевищує 1.8Мб, будь ласка, зменшіть кількість експортованих сторінок.
- Імпорт
- Перейдіть на сторінку Спеціальна:Import на тій Вікі, куди Ви хочете імпортувати статті. Натисніть кнопку «Огляд», виберете XML файл, збережений на Вашому комп'ютері, і натисніть «Завантажити файл». Усі імпортовані сторінки можна побачити журналі імпортування.
- Редагування імпортованих статтей.
- Після імпортування, ці сторінки нічим не буде відрізнятися від уже існуючих на Віки. Їх можна редагувати, перейменовувати і т.д. Пам'ятайте, що імпортовані сторінки з іншого Вікі можуть відрізнятися по стилю, тому Вам доведеться попрацювати над ними, щоб надати їм належний вигляд, у тому числі, можливо, видалити посилання на неіснуючі сторінки, видалити залишки шаблонів або змінити їх код, додати інтервікі посилання і т.п.
Примітки[ред. код]
- При експортуванні зберігається тільки текст статей, без картинок. Всі картинки доведеться переносити «в ручному режимі» зберігаючи кожну на свій комп'ютер.
- Експортувати сторінки можна не тільки з однією Вікі на іншу, але і з інших сайтів фонду Вікімедіа, у тому числі, з Вікіпедії, а також з будь-яких сайтів, в основі яких лежить движок MediaWiki. "'Увага!"' Пам'ятайте, що імпортувати на Викию можна тільки статті, що відповідають умовам ліцензії Creative Commons Attribution-Share Alike License 3.0.